مجله دانستنی ها

بهترین گینرهای افزایش وزن و حجم

انواع مکمل گینر

مکمل بدنسازی گینر اصولا برای افرادی تجویز می‌شود که تمرینات حرفه‌ای ورزشی دارند و در دوره حجم گیری به سر می‌برند. قبل از هرچیز باید بدانید که بهترین گینرها به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند: گینر برای افزایش وزن و گینر برای افزایش حجم.

1. گینر افزایش وزن

این نوع گینر، یک فرمول غذایی خوراکی است که می‌توان به افزایش وزن شما کمک کند. به دلیل غنی بودن از کربوهیدرات، گینر افزایش وزن کالری اضافی را فراهم می‌کند که به نوبه خود باعث افزایش وزن و افزایش چربی می‌شود. ترکیب کلی بهترین گینر افزایش وزن، کربوهیدرات زیاد (به ویژه کربوهیدرات‌های ساده)، چربی بالا تا متوسط و پروتئین کم همراه با برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی اضافه شده است. یک وعده گینر افزایش وزن، معمولاً 700 تا 1000 کیلو کالری بسته به برند و ترکیبات ارائه می‌دهد. این مکمل‌ها برای افراد بسیار لاغر (اکتومورفیک) در فاز حجم مناسب هستند.

2. گینر افزایش حجم

مس گینر یا همان گینر افزایش حجم به شکل مکمل‌های خوراکی به طور ویژه به افزایش عضله کمک می‌کند. به طور کلی، این نوع گینرها دارای پروتئین بالا، کربوهیدرات متوسط و چربی کم هستند. این نوع مکمل‌ها به دلیل غنی بودن از پروتئین باعث افزایش عضله می‌شوند و برای افراد اکتومورف تا مزومورف در فاز حجیم مناسب هستند. معمولاً یک وعده از بهترین گینر 450 تا 1000 کیلوکالری بسته به برند و ترکیبات مکمل فراهم می‌کند. گاهی اوقات ترکیبات خاصی مانند تورین، کولین یا آنزیم‌های گوارشی همراه با ویتامین‌ها و مواد معدنی نیز برای تقویت بیشتر به گینر افزایش حجم اضافه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *